Domácí vinotéky Amica
Nejen
pro znalce

Proč běžná lednice nestačí?

Potřebujete si občas odpočinout? I víno si potřebuje odpočinout a pokud mu nedopřejete klid a stabilní prostředí, neodvděčí se Vám. Nedostanete z něj to nejlepší a nejcennější.

Domácí vinotéky
Lednice

Aroma a chuťové přednosti

DOMÁCÍ VINOTÉKY

Stálá teplota a vlhkost zaručí správné podmínky pro dozrávání vína, tak abyste z něj dostali to nejlepší.

LEDNICE

Časté otevírání dveří způsobuje kolísání teploty. Za těchto podmínek je víno nestabilní a nedosáhne očekávané chuti.


Ventilace

DOMÁCÍ VINOTÉKY

Víno by po otevření mělo správně vonět bez vedlejších nepříjemných pachů. Díky ventilátoru a  díky nepřítomnosti jiných produktů je to možné.

LEDNICE

Víno nevoní a nechutná po víně, protože pachy z jídla se dostávají i do zavřené láhve – přes korek.


Odpovídající prostor

DOMÁCÍ VINOTÉKY

Vyšší odolnost poliček umožňuje skladovat větší počet lahví. Díky jejich tvaru lahve nevypadávají a  korek je vždy ponořen do vína.

LEDNICE

Omezený prostor a menší odolnost poliček vyžadují svislé uložení lahví. To vše má negativní vliv na zrání vína.


Vibrace

DOMÁCÍ VINOTÉKY

Láhev můžete otevřít  kdykoliv, a víno bude vždy v ideální kondici, protože dřevěné poličky izolují víno od vibrací kompresoru.

LEDNICE

Kompresor vytváří vibrace, které brání procesu zrání vína.

Vždy optimální skladovací podmínky

Elektronická kontrola teploty

Máte rádi různé druhy vína? Nyní je můžete skladovat v optimálních podmínkách. Dokonce můžete nastavit teplotu dle potřeby specifických odrůd nebo stupně zrání daného vína. Vinotéky Amica nabízejí možnost elektronického a přesného řízení teploty. Červená, bílá, šumivá ... Bez ohledu na příležitost, budou vína vychlazená přesně tak, jak mají být.

Optimální vlhkost

Suchý nebo netěsnící korek může způsobit, že je víno nevhodné k pití. To je noční můrou pro každého milovníka vína. Vinotéky Amica vybavené vhodným ventilátorem nabízejí možnost snadného sledování vlhkosti uvnitř zařízení tak, aby byla neustále udržována na optimální úrovni. Zajistí, aby víno neoxidovalo a neodpařovalo se. Zabraňuje množení bakterií a vzniku nepříjemných pachů. Etikety na lahvích budou vypadat esteticky a jejich poškození je omezeno na minimum - je to záruka vzhledu a chuti na nejvyšší úrovni.

UV ochrana

Vinotéky Amica používají speciální ztmavené sklo, které zabraňuje tomu, aby se víno dostalo do kontaktu s příliš velkým množstvím světla. Světlo zrychluje zrání a mění chuť a vůni vína – hlavně kvůli uvolňování sloučenin síry. Použité LED osvětlení nevyzařuje žádné další nepotřebné teplo, které může přispět k deregulaci teploty uvnitř chladicího prostoru. Podmínky pro skladování vína jsou tedy téměř shodné s podmínkami ve vinném sklípku. Tma a chlad, to je ideální!
;

Amica VinoOptima System™

Nemusíte být znalcem, abyste ocenili subtilní rozdíly v buketu vína. Amica VinoOptima System™ vždy zaručuje odpovídající podmínky pro různé druhy vína. Na dosah ruky budete mít víno připravené k servírování,  správné teploty, dokonalé chuti a vůně, v esteticky vypadajících lahvích. Perfektní uskladnění, servírování a chuť. Takové je Vaše víno s Amica VinoOptima System™.

Plná chuť vína v naprostém pohodlí

Nastavitelné dveře

Vinotéka vypadá úžasně, ale otevírání je nepohodlné? V případě vinoték Amica tento problém nikdy nevznikne - díky možnosti pohodlné instalace dveří na levé nebo pravé straně. V případě přemístění vinotéky je snadné otočit dveře tak, aby odpovídaly novému uspořádání prostoru. Nejlepším designem je nejen styl a elegance, ale především ergonomie.

Tichý provoz

Chcete si odpočinout u sklenky vína a přitom slyšíte pouze hluk ledničky? Ne s Amicou. Náš typ kompresoru a ventilátoru - zajišťuje tichý, neinvazivní provoz zařízení. V kuchyni, ale i v obývacím pokoji, kde rádi odpočíváte, můžete prakticky zapomenout na celý svět. Alespoň do doby, kdy budete mít plnou skleničku.

Dřevěné poličky

Vynikající chuť a vkus se hodí nejen při výběru vína, ale i vinotéky - koneckonců nejlepší lahve si zaslouží ty nejlepší skladovací podmínky. Poličky vyrobené ze dřeva v přírodní barvě především izolují vibrace, které jsou pro víno škodlivé. Navíc vinotéce dodávají vytříbený vzhled a celé místnosti punc elegance. Vždyť víno je pro lidi, kteří oceňují subtilní detaily.
;

Amica Comfort Use System™

Nejen chuť, buket a vzhled se počítají. Počítá se vaše pohodlí, když máte chuť si užít skleničku vína. V příjemných a pohodlných podmínkách všechno chutná lépe, takže se systémem Amica ComfortUse System™ si můžete užívat chuť a chvíli ticha a klidu, obklopeni stylovými dřevěnými prvky a s výjimečně snadným přístupem k lahvím. Zasloužíte si to.

Praktické rady

SKLADOVÁNÍ VÍNA - TEPLOTA

SKLADOVÁNÍ VÍNA - TEPLOTA

Bílé perlivé: 7-11 °C
Bílé sladké: 7-12 °C
Bílé suché: 8-14 °C
Červené perlivé: 10-13 °C
Červené sladké: 15-18 °C
Červené suché: 12-18 °C
SKLADOVÁNÍ VÍNA - POLOHA
Vína by se měla skladovat v takové poloze, aby korek měł kontakt s vínem. Nedoporučuje se delší skladování vín ve svislé poloze. Tato poznámka se týká vín s přírodním korkem, vína zavřená šroubovacím uzávěrem se mohou skladovat v libovolné poloze.
Ideální vlhkost okolí
Ideální vlhkost okolí při skladování vína je 70 - 75 %. Při nevhodné vlhkosti se korek může drolit a plesnivět a víno bude oxidovat a odpařovat se.
SKLADOVÁNÍ VÍNA - PO OTEVŘENÍ
Lehká vína (do 12,5%):
max. 3 dni
Středně těžká vína (do 13,5%):
max. 7 dní
Těžká vína (do 13,5%):
max. 5 dní
BEZ SVĚTLA
Abyste zabránili uvolňování sloučenin síry do vína, uchovávejte je na dostatečně tmavém místě. Mějte to na paměti doma, ale i v obchodě – nekupujte vystavené lahve. Požádejte o ty z krabice.

Před koupí si položte otázku....

1. Jak často sáhnete po víně?
To vám umožní vybrat si vinotéku správné velikosti - stačí Vám 7 lahví nebo s ohledem na návštěvy a Vaši sbírku chcete skladovat až 42 lahví?
2. Jak velké místo máte k dispozici?
Máte spojenou kuchyň s obývákem? Zvolte menší vestavěnou vinotéku. Samostatná kuchyně nebo velký obývák? Vyberte vinotéku pod kuchyňskou linku. Velký prostor v komoře? Ideální pro velkou volně stojící vinotéku.

Produkty