Inspirace do kuchyně

Facebook
Inspirace9 října 2017

Chladem proti vedru: prázdninové funkce chladniček Amica

Nejmodernější modely zaručují nejen příjemně vychlazené nápoje, ale také rychlou výrobu ledových kostek a prodloužení čerstvosti obzvláště citlivých potravin. Představujeme funkce lednic Amica, které zaručují inteligentní chlazení.

Okamžitá čerstvost

V létě musíme věnovat zvláštní pozornost správnému uchovávání jídla, protože se kvůli vysokým teplotám rychleji kazí. Chladničky Amica zaručují, že v době veder vaše potraviny zůstanou čerstvé mezi jinými díky funkci Rychlé chlazení, která byla vyvinuta speciálně pro letní sezonu. Umožňuje zkrácení doby potřebné na zchlazení velkého množství čerstvých potravin, což se hodí také po návratu z velkého nákupu, bez ohledu na roční období. Tato funkce se aktivuje pomocí tlačítka na vnějším displeji a vypne se automaticky poté, co se teplota stabilizuje. Díky tomu si ovoce a zelenina plně uchovají svoje vlastnosti a uzeniny a mléčné výrobky zůstanou déle čerstvé.

Kombinovaná chladnička a mraznička Amica VC 1852 AFDX má také funkci Rychlé zmrazení, která kromě rychlého zmrazení potravin, brání rozmrazování uložených produktů. V létě se tato funkce skvěle hodí k rychlé přípravě domácí zmrzliny a také k zamrazování domácích zásob nebo výrobků ze sezónní zeleniny a ovoce. V obou případech se funkce vypínají automaticky, když se vnitřní teplota stabilizuje na příslušné úrovni.

Party lednice

Léto je také doba grilování a společenských akcí. Pro lidi, kteří rádi zvou návštěvy, speciální funkce Párty zpříjemní setkání s přáteli studenými drinky a nápoji. Umožňuje rychlé a bezpečné vychlazení produktů v prostorách mrazáku. Dobu chlazení je možné kontrolovat a podle vlastní potřeby nastavit od 10 do 60 minut. Po stanovené době se funkce automaticky vypne, na což nás upozorní zvukovým signálem.

Pro milovníky vína má navržené speciální poličky na láhve a nastavitelné dveřní přihrádky poskytují možnosti pro uložení ještě více nápojů a plné využití prostor spotřebiče.

Lednice při dovolené

Řada z nás toužebně čeká, až bude moct odjet na prázdniny. Pro tyto případy se velmi hodí funkce Prázdniny, díky níž se nemusíme obávat vyprázdnění lednice před dovolenou. Po zapnutí této funkce chladnička pracuje ve velmi úsporném režimu a snižuje tak výši účtů za elektřinu. Při provozu v prázdninovém režimu se teplota v lednici drží kolem 12 stupňů Celsia a umožňuje tak uchovat trvanlivé potraviny čerstvé. Antibakteriální povrch poskytuje dodatečnou ochranu vnitřku lednice a je použit mimo jiné v modelu kombinované chladničky s mrazničkou Amica VC 1852 AFDBG.

Když si vybereme inovativní lednici s pokročilými chladicími funkcemi, můžeme počítat nejen s pohodlím, ale i s úsporami. Nejnovější chladničky Amica se nacházejí v nejvyšší energetické třídě, minimálně na úrovni A+, což umožňuje úsporu kolem dvaceti procent energie ve srovnání se spotřebiči z nižší třídy.

Prázdninové funkce chladniček Amica jsou na letní vedra připravené a zpříjemňují toto roční období díky úsporám času a energie.