Inspirace do kuchyně

Facebook
Inspirace9 října 2017

5 hlavních výhod myčky

Při mytí nádobí nás může nahradit myčka, která nádobí umyje lépe, rychleji a úsporněji. To jsou nejdůležitější výhody, které získáte, pokud si tento spotřebič zakoupíte.

  1. Úspora vody

Při běžném mytí se spotřebuje mnohem víc vody než s použitím myčky. Kvalitní spotřebič umožňuje umýt průměrně 140 kusů nádobí při spotřebě 15 litrů vody. Ve srovnání s běžným mytím, kdy bychom v tomto případě spotřebovali kolem 40 litrů vody. Delší dobu koluje mylné přesvědčení, že je nutné naplnit celý spotřebič nádobím, abychom neplýtvali vodou. Skladování špinavého nádobí celý týden nebude potřeba – na trhu existují myčky vybavené funkcí pro mytí při polovičním naplnění. Díky nim můžeme vložit nádobí jen na prostřední poličku a spotřebič si přesně odebere potřebné množství vody. Tuto možnost nabízí mj. model Amica ZZM 636 I.

  1. Více volného času

Milovníků mytí nádobí opravdu není mnoho, proto se koupí myčky můžete navždy zbavit této pracné povinnosti. Místo doby strávené u dřezu máme možnost odpočívat na gauči s dobrou knihou v ruce. Naším úkolem zůstává jen naplnění myčky špinavým nádobím, přidání mycího prostředku a nastavení vhodného mycího programu. Výhodou myčky je její nezávislost – můžeme zapnout mytí před odchodem do práce a po návratu domů se těšit z čistého, lesklého nádobí. Myčka je ideálním řešením v případě velké rodiny, kde se každou chvíli ve dřezu hromadí špinavé nádobí.

  1. Lepší hygiena

Myčka při svém provozu využívá vysoké teploty a specializované technologie, díky kterým je odstraňování bakterií z nádobí mnohem efektivnější než v případě ručního mytí. Navíc se nemusíme bát choroboplodných zárodků, které se usazují v houbičkách nebo hadřících na nádobí, protože už je nebudeme potřebovat. Některé spotřebiče jako např. model Amica MI 638 AEBLDS jsou vybavené specializovanými programy, které pomáhají odstranit nečistoty v případě hodně znečištěných a zaschlých povrchů. Intenzivní program při 65 °C využívá úvodní mytí, dvojité oplachování, zvýšené množství mycích prostředků a vyšší teplotu. Nečistoty tak beze stop zmizí.

 

  1. Lesklé nádobí

Tradiční saponáty nejsou mnohdy tak specializované jako mycí prostředky pro myčky, které obsahují mnohem víc aktivních složek odstraňujících nečistoty už během prvního mytí a navíc zanechávají povrch nádobí lesklý. Myčka umožní zbavit se nečistot na talířích a nádobí se bude lesknout čistotou.

  1. Čistá kuchyně

Hromada špinavého nádobí ve dřezu nedělá dobrý dojem, obzvláště na hosty, kteří navštíví váš byt. Díky myčce už nemusíte nádobí umývat průběžně. Špinavé talíře a skleničky zmizí uvnitř spotřebiče a v kuchyňském interiéru vládne jen lad a pořádek.